Jak samodzielnie zamontować miskę WC?

Jak samodzielnie zamontować miskę WC?

Miski wiszące cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo to rozwiązanie nie tylko trwałe, ale również i niezwykle estetyczne. Wiele osób zastanawia się jednak z pewnością, czy można zainstalować sedes podwieszany bez pomocy fachowca. Jak się okazuje, wystarczy tylko kilka niezbędnych narzędzi, trochę wiedzy i umiejętności, by samodzielny montaż miski WC przebiegał bez zbędnych komplikacji. Aby nieco ułatwić to zadanie podpowiadamy, jak zamontować stelaż podtynkowy i miskę WC krok po kroku.

Jak zamontować stelaż podtynkowy w toalecie?

Przed montażem należy sprawdzić przede wszystkim, czy zakupiony zestaw będzie do siebie pasował. Warto dowiedzieć się również, jakich potrzebujesz narzędzi, by sprawnie wykonać pracę w swojej łazience.

Teraz możesz przystąpić już do montażu stelaża, który – wbrew pozorom – nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Ten element wyposażenia łazienki musi zostać jednak odpowiednio wypoziomowany w stosunku do ściany, o co warto zadbać już na samym początku. Po ustawieniu odpowiedniej odległości od ściany, możesz przystąpić do przykręcania śrub mocujących. Istotną kwestią będzie również regulacja wysokości stelaża. Kiedy zakończymy już wybór odpowiedniej wysokości, możemy przystąpić do przymocowania do ściany i podłoża.

To jednak jeszcze nie koniec prac, związanych z montażem stelaża podtynkowego w toalecie. Teraz trzeba bowiem przymocować do niego rury przyłączeniowe. Będzie to rura doprowadzająca wodę i rura umożliwiająca jej odpływ. Ostatnim etapem będzie zamontowanie funkcjonalnej spłuczki.

montaż miski WC

Samodzielny montaż miski WC krok po kroku

Po zamontowaniu stelaża podtynkowego, można przystąpić już do kolejnego wyzwania, jakim jest montaż miski WC stojącej lub wiszącej. Do zakupionego zestawu powinna być dołączona nie tylko instrukcja, ale również i zestaw montażowy, na który składają się niezbędne przy pracy narzędzia, takie jak klucz ampulowy, mocowania i śruby. Na tym etapie możesz dociąć rury przyłączeniowe tak, by pasowały one swoją długością do całej instalacji.

Na śruby trzeba teraz nakręcić trzpienie. W otworach w misce należy umieścić plastikowe mocowania, a następnie dokręcić śruby imbusowe. W tym celu wykorzystuje się klucz, dołączony do zestawu. Jak nietrudno zauważyć, taki zestaw montażowy miski WC będzie niezbędnym elementem, do którego będziemy sięgać na każdym etapie wykonywania prac. Przyda się również pasta uszczelniająca, dzięki której będziemy mogli zabezpieczyć miejsca, w których rury przyłączeniowe stykają się z miską WC na stelażu.

Na koniec można już zamocować miskę WC na stelażu podtynkowym. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie zaślepek, które zamaskują nieestetyczne otwory w misce. Całość pracy kończy natomiast zamontowanie wybranej deski sedesowej do muszli klozetowej.

 Jak widać, samodzielny montaż miski ustępowej, a nawet montaż miski WC z ukrytym mocowaniem to wyzwania, którym można sprostać zupełnie samodzielnie. Ci, którzy nie mają jednak odpowiedniego zaplecza w postaci wiedzy i umiejętności, a także i czasu, potrzebnego na wykonanie zadania, powinni skorzystać z pomocy fachowca.

2 thoughts on “Jak samodzielnie zamontować miskę WC?

  1. Widzę, że naprawdę gruntownie przygotowałeś/aś się do tego tematu. Dzięki temu wpisowi zyskałem/a nowe spojrzenie na tę kwestię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 12 =