Czy skupy aut są bardziej opłacalne niż sprzedaż indywidualna?

Czy skupy aut są bardziej opłacalne niż sprzedaż indywidualna?

Sprzedaż samochodu przez portale internetowe nie jest łatwym zadaniem. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować samochód tak, by spodobał się potencjalnym kupującym i nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą propozycją. Źródłem demotywacji może być brak pożądanych efektów w postaci odsprzedaży auta. Nic nadzwyczajnego, iż coraz więcej osób decyduje się skorzystać z propozycji skupów aut. Jak sprzedać samochód do skupu? Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy skup aut Bydgoszcz? Koniecznie przeczytaj nasze uwagi!

Zalety szybkiej sprzedaży samochodu do skupu.

Planując sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. Jest Na co zwracać uwagę przy wyborze skupu aut? ich bowiem rzeczywiście sporo. Auto skupy są głównie odpowiedzią na potrzeby posiadaczy pojazdów uszkodzonych w wyniku awarii czy zdarzenia drogowego. Szukanie nabywcy na auta z tej grupy nie należy do najłatwiejszych zadań. Większość skupów dysponuje nawet własną lawetą. Ułatwia ona transport uszkodzonych samochodów a także umożliwia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. W współczesnej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją ofertą na popularnych portalach. W skupie samochód można sprzedać w ciągu kilkudziesięciu minut, otrzymując przy tym darmową wycenę oraz wsparcie zespołu fachowców. Rozpoczynając kooperację ze skupem aut, należy także spodziewać się innych profitów. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Podnosi to bezpieczeństwo transakcji i sprawia, że posiadacz auta nie musi oczekiwać, aż pieniądze dotrą na jego konto. To właśnie stąd dużo osób rezygnuje z samodzielnej sprzedaży auta, decydując się na skorzystanie z oferty skupów samochodów używanych.

Jakie dokumenty są potrzebne, jeśli sprzedaję samochód, który jest jeszcze na kredycie?

W skupach aut sprzedać można rozmaite samochody. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno stary samochód, jak również nowocześniejsze auto w dobrym stanie. Decydując się na sprzedaż swojego pojazdu do skup samochodów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie papiery będą konieczne. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, który ma zostać zbyty. Bez niego bowiem sprzedaż nie będzie mogła zostać sfinalizowana. Gdy została przekazana karta pojazdu, należy również przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim dokumentem na liście będzie obowiązująca składka OC. Posiadacze aut chcą wiedzieć również, czy auto skupy przyjmują pojazdy bez opłaconej składki OC. Okazuje się, że skupy prowadzą takie transakcje. Warto wiedzieć jednak, iż na właścicielu wciąż będzie spoczywać odpowiedzialność finansowa za brak ubezpieczenia, które zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania samochodu. Sprzedając pojazd do skupu, niezbędne będą także dokumenty właściciela. Dowód osobisty będzie najważniejszym z nich. Odrobina bardziej skomplikowana jest sprzedaż samochodu, nabywanego na współwłasność. W takiej sytuacji niezbędna będzie obecność wszystkich właścicieli pojazdu, figurujących w dokumentach. Taką obecność można natomiast zastąpić przez notarialną zgodę na sprzedaż samochodu.

Jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę sprzedaży samochodu do skupu?

Jakie stawki proponują auto skupy swoim klientom? Pytanie to niezwykle często pojawia się wśród właścicieli aut. Auto skupy nie mają natomiast jednego cennika. Oferty tworzone są na podstawie wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest bezpłatna a także niezobowiązująca. W jej trakcie realizowana jest specjalistyczna wycena stanu technicznego samochodu. Fachowiec bierze pod uwagę m.in. model, rocznik, markę, liczbę kilometrów wskazywanych przez licznik oraz wygląd tapicerki i lakieru. Ostateczna propozycja zdeterminowana jest więc wieloma elementami. Co istotne, skup nie zapłaci całej wartości naszego auta na wtórnym rynku motoryzacyjnym. Oznacza to, że za pojazdy w świetnym stanie technicznym można tu uzyskać ok. 80% ich wartości. Za pojazdy w gorszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak wyszukiwać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą stawkę. Sprzedaż wysłużonego samochodu używanego jest bowiem bardzo skomplikowana, czasochłonna, a często nawet niemożliwa. W skupach samochodów takie pojazdy kupowane są od ręki, wraz z szybką wypłatą gotówki.

One thought on “Czy skupy aut są bardziej opłacalne niż sprzedaż indywidualna?

  1. Dzięki temu wpisowi zrozumiałem pewne kwestie, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Cieszę się, że podzieliłeś się tą wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − jeden =