Jak wygodnie znakować produkty? Sprawdź!

Produkcja opakowań wymaga wyboru opcji, która będzie nie tylko najbardziej efektowna pod względem wizualnym, ale również zapewni właściwą wydajność przy ich znakowaniu. W niektórych przypadkach idealnie sprawdzają się etykiety termiczne. Sprawdź, kiedy warto je zastosować, a następnie zamów u producenta interesujący Cię wzór!

Wydajność produkcji a sposób naklejania etykiet

Wytwarzając konkretny produkt, należy zwrócić uwagę na to, w co powinien on być zapakowany, aby zapewnić mu świeżość, oraz w jaki sposób go oznakować. W przypadku produkcji masowej na dużą skalę konieczne może być wykonanie etykiet samoprzylepnych, które będą nakładane przez specjalne maszyny w fabryce. Jednak producent wyrobów niskonakładowych może pomyśleć o tym, aby samodzielnie przyklejać je na jednolitych opakowaniach – tu w grę wchodzić może również praca ręczna.

Jak dobrać sposób znakowania do rodzaju produktu?

W przypadku wyrobów o długim terminie ważności, produkowanych w dużych partiach, wydajnym sposobem znakowania może być wykorzystanie specjalistycznych maszyn, które posługują się etykietami wydrukowanymi na dużych rolkach lub arkuszach. Jednak tam, gdzie wyrób cechuje się zmienianymi nawet codziennie danymi takimi jak numer serii czy data przydatności do spożycia, konieczne może być wykorzystanie przez producenta drukarek termicznych i przyklejanie ich ręcznie lub maszynowo.

Czym są etykiety termiczne?

W przypadku tego rodzaju materiału poligraficznego nie jest wykorzystywana farba, lecz ciepło wytwarzane przez naświetlanie specjalnego papieru. Etykiety termiczne charakteryzują się tym, że producent danego wyrobu może samodzielnie zmieniać w drukarce pewne podstawowe dane – kod kreskowy, nazwę, datę ważności czy numer serii. Wykorzystując specjalnie przygotowany w drukarni papier na rolce, można uniknąć konieczności zlecania wydruku w drukarni za każdym razem, gdy potrzebne są etykiety samoprzylepne dla kolejnej partii produktów. Tym sposobem znakowanie nie jest uzależnione od zewnętrznej firmy i można je wykonywać samodzielnie.

W jakich branżach sprawdzą się etykiety termiczne?

To bardzo często wykorzystywany sposób znakowania w przypadku wytwarzania różnych produktów, ale też w firmach usługowych. Jako producent etykiet termicznych AZ-Color dba o to, aby zapewnić najwyższą jakość wydruku przy możliwie jak najmniejszych kosztach produkcji opakowania. Z usług tych korzystają przedstawiciele branży logistycznej, magazynowej, firmy cateringowe, cukiernie czy fabryki produktów spożywczych z krótkim terminem przydatności.

Idealne dopasowanie rodzaju etykiety do produktu

Jako przedsiębiorca z pewnością wiesz, że opakowanie ma bardzo duży wpływ na to, jak Twój produkt będzie postrzegany przez odbiorców. Jednak liczy się nie tylko jego design, ale również niski koszt wytworzenia i wygoda znakowania. Zwróć się do producenta etykiet termicznych, aby zaprojektować je w sposób jak najlepiej dopasowany do filozofii Twojej marki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 − dwa =